25 sierpnia 2017 r. odbył się koncert w wykonaniu Warszawskiego Chóru Chłopięco-Męskiego pod kierownictwem prof. Krzysztofa Kusiela-Moroza, a na organach zagrał Karol Mossakowski z Francji. Podniosłości temu wydarzeniu dodał fakt odsłonięcia tablicy upamiętniającej pobyt Feliksa Nowowiejskiego w Świętej Lipce. W latach 1887-1893 Feliks Nowowiejski był uczniem świętolipskiej szkoły muzycznej, gdzie uczył się śpiewu, gry na skrzypcach, waltorni, fortepianie i wiolonczeli. Grał także na świętolipskich organach, a stopniem opanowania gry na tym instrumencie wyróżniał się spośród wszystkich uczniów.

    O godzinie 20.00 rozpoczął się koncert, podczas którego mogliśmy usłyszeć utwory świętolipskiego kompozytora: „Mszę do Bogurodzicy”, „Christe Rex”, „Parce Domine” a nawet improwizacje na temat „Roty”. Wysłuchaliśmy także utworów na organy solo: Sinfonię z kantaty 29 Jana Sebastiana Bacha, oraz Wariacji z op. 54 Feliksa Mendelssohna.

 

 

 

Kontakt

Sanktuarium Matki Bożej
Św. Lipka 29
11-440 Reszel

tel.: 573 803 142
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Nawiedzenia NMP

Św. Lipka 29
11-440 Reszel

tel.: 89-755-35-12 (czynny w godzinach pracy kancelarii parafialnej)

O sanktuarium

Święta Lipka - to sławne Sanktuarium Maryjne, którego kustoszami od kilku już wieków są ojcowie i bracia jezuici, leży na północnym krańcu Polski, w odległości około 70 kilometrów na północny wschód od Olsztyna i 6 kilometrów na wschód od Reszla oraz 14 km na południowy zachód od Kętrzyna. Początki Sanktuarium Maryjnego sięgają XIV w.

Szukaj na stronie

© Święta Lipka - Sanktuarium Maryjne o. Jezuici 2024
Wykonanie: Solmedia.pl