W dniach od 2 do 6 października na terenie naszego Sanktuarium gościliśmy muzyków z całej Polski. W ramach kursu wykonawstwa muzyki organowej Feliks Nowowiejski w kontekście muzyki przełomu XIX i XX wieku odwiedzili nas studenci i uczniowie klas organów z: Tarnowa, Katowic, Krakowa, Warszawy i Gdańska. Zajęcia praktyczne przy świętolipskim instrumencie prowadzili wykładowcy: prof. Józef Serafin (UMFC), dr hab. Jarosław Wróblewski (UMFC) oraz dr hab. Krzysztof Urbaniak (AM Łódź). Dodatkowo odbywały się wykłady w kontekście analizy dzieła muzycznego prowadzone przez dr hab. Katarzynę Szymańską-Stułkę (UMFC). Całość uwieńczył koncert finałowy w wykonaniu uczestników kursu, a słuchaczami byli świętolipscy melomanii i uczniowie pobliskich szkół muzycznych.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

 

 

Kontakt

Sanktuarium Matki Bożej
Św. Lipka 29
11-440 Reszel

tel.: 573 803 142
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Nawiedzenia NMP

Św. Lipka 29
11-440 Reszel

tel.: 89-755-35-12 (czynny w godzinach pracy kancelarii parafialnej)

O sanktuarium

Święta Lipka - to sławne Sanktuarium Maryjne, którego kustoszami od kilku już wieków są ojcowie i bracia jezuici, leży na północnym krańcu Polski, w odległości około 70 kilometrów na północny wschód od Olsztyna i 6 kilometrów na wschód od Reszla oraz 14 km na południowy zachód od Kętrzyna. Początki Sanktuarium Maryjnego sięgają XIV w.

Szukaj na stronie

© Święta Lipka - Sanktuarium Maryjne o. Jezuici 2024
Wykonanie: Solmedia.pl