Kurs improwizacji organowej organizowany jest 17-21 października 2022 roku w ramach – odbywającego się cyklicznie przedsięwzięcia – Świętolipskiej szkoły muzycznej. Organizatorzy nawiązują do wieloletniej tradycji najpopularniejszej wówczas na Warmii i istniejącej przy klasztorze jezuitów w Świętej Lipce szkoły muzycznej, w której rozpoczynał swoją edukację muzyczną najwybitniejszy jej absolwent – Feliks Nowowiejski.

Kurs adresowany jest do absolwentów i studentów klas organów polskich uczelni muzycznych oraz do absolwentów i uczniów szkół muzycznych, jak również innych placówek dydaktycznych prowadzących nauczanie gry na organach.

Zajęcia praktyczne obywać się będą przy romantycznym instrumencie firmy Bruno Goebla z 1905 roku umieszczonym w barokowej szafie pamiętającej jeszcze poprzednie świętolipskie organy powstałe w 1721 roku w królewieckim warsztacie Johanna Josuego Mosengela.

W ramach kursu odbędzie się również cykl wykładów teoretycznych ukierunkowanych na konkretne zagadnienia improwizatorskie.

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest wysłanie zgłoszenia na adres      e-mail: kursnowowiejski@gmail.com oraz dokonanie wpłaty „wpisowego” w wysokości 350 zł na konto:

Dom Zakonny Towarzystwa Jezusowego w Świętej Lipce

Święta Lipka 29 11-440 Reszel 08 1500 1298 1212 9004 3257 0000 z dopiskiem „Kurs improwizacji”. Wszelkie koszty bankowe pokrywa wpłacający. Wpłacone wpisowe nie podlega zwrotowi.

W kursie może uczestniczyć maksymalnie 20 osób – decyduje kolejność zgłoszeń. Zakwalifikowanie osób zgłaszających się do udziału w Kursie będzie możliwe dopiero po przesłaniu zgłoszenia oraz dowodu wpłaty na podany adres e-mail Organizatora.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trybu i formy zajęć ze względu na wymagania sanitarno-epidemiologiczne.

 

kurs 2022

Kontakt

Sanktuarium Matki Bożej
Św. Lipka 29
11-440 Reszel

tel.: 573 803 142
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Nawiedzenia NMP

Św. Lipka 29
11-440 Reszel

tel.: 89-755-35-12 (czynny w godzinach pracy kancelarii parafialnej)

O sanktuarium

Święta Lipka - to sławne Sanktuarium Maryjne, którego kustoszami od kilku już wieków są ojcowie i bracia jezuici, leży na północnym krańcu Polski, w odległości około 70 kilometrów na północny wschód od Olsztyna i 6 kilometrów na wschód od Reszla oraz 14 km na południowy zachód od Kętrzyna. Początki Sanktuarium Maryjnego sięgają XIV w.

Szukaj na stronie

© Święta Lipka - Sanktuarium Maryjne o. Jezuici 2024
Wykonanie: Solmedia.pl