W niedzielę 31 maja 2020 r. o godz. 11 przeżywaliśmy uroczystość odpustową Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.  Ze względu na obowiązujące restrykcje nie było pielgrzymki gwiaździstej, Mszy Św. na placu przed bazyliką, ani procesji eucharystycznej wokół placu. Uroczystej sumie odpustowej sprawowanej w bazylice  przewodniczył Metropolita Warmiński ks. abp Józef Górzyński. Ci, którzy nie mogli wejść do niej ze względu na istniejące ograniczenia, mogli zająć miejsca w krużgankach i na placu między bazyliką i krużgankami. Uroczystość była transmitowana na Facebooku naszego Sanktuarium.

Zdjęcia wykonał: Grzegorz Stępień

Kontakt

Sanktuarium Matki Bożej
Św. Lipka 29
11-440 Reszel

tel.: 573 803 142
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Nawiedzenia NMP

Św. Lipka 29
11-440 Reszel

tel.: 89-755-35-12 (czynny w godzinach pracy kancelarii parafialnej)

O sanktuarium

Święta Lipka - to sławne Sanktuarium Maryjne, którego kustoszami od kilku już wieków są ojcowie i bracia jezuici, leży na północnym krańcu Polski, w odległości około 70 kilometrów na północny wschód od Olsztyna i 6 kilometrów na wschód od Reszla oraz 14 km na południowy zachód od Kętrzyna. Początki Sanktuarium Maryjnego sięgają XIV w.

Szukaj na stronie

© Święta Lipka - Sanktuarium Maryjne o. Jezuici 2024
Wykonanie: Solmedia.pl