21 czerwca rozpoczęliśmy XXXI Świętolipskie Wieczory Muzyczne. Tegoroczna inauguracja Festiwalu była wyjątkowa, ponieważ zaszczyt ten przypadł najmłodszym muzykom, uczniom Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Giżycku. Na początku wystąpił Chór PSM I st. w Giżycku pod dyrekcją Anety Biłas, a na fortepianie zagrał 9-letni Tomasz Zubowicz (uczeń Michała Jerzego Tyczyńskiego). Mateusz Urbanowicz (uczeń Dariusza Leczyckiego) wykonał na gitarze Air varie Mateo Carcassi, Zofia Galanty (uczennica Ewy Sobocińskiej) zagrała na flecie Gabriela Faure Berquese, Zofia Sobocińska (uczennica Agnieszki Fromm) wykonała na skrzypcach Conertino Aleksandra Lasonia, a Aleksander Zaorski (uczeń Zbigniewa Sobocińskiego) zagrał na saksofonie Roberta Aresa Diotyque.
Drugą część koncertu wykonali nauczyciele PSM I st. w Giżycku. Dużym zaskoczeniem dla publiczności był wibrafon, instrument, który dotąd nie pojawił się jeszcze w historii Festiwalu. Michał Basiakowski wykonał na wibrafonie – z ogromnym uznaniem publiczności - utwór Teresa Berdnarda Maseli.
Przedostatnim wykonawcą tego wieczoru była Joanna Walicka, która zaprezentowała Sonatę d-moll „La Folia” Arcangelo Corelliego. Utwór ten wykonany wespół z organami, na których grał Adam Kowalski.
Na zakończenie koncertu zabrzmiały świętolipskie organy. Najpierw usłyszeliśmy utwór Trumpet tune Henry'ego Purcell'a nawiązujący do wyglądun architektonicznego szafy organowej, a na zakończenie mogliśmy podziwiać głębokie, ale już romantyczne brzmienie w formie improwizacji Fantazji romantycznej w wykonaniu organisty świętolipskiego Adama Kowalskiego.
Koncertu wysłuchało około 250 osób
fot.: Grzegorz Stępień