UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY Odpust parafialny
- Dzisiaj, w naszym Sanktuarium uroczystość odpustowa, Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Uroczysta suma odpustowa odprawiona zostanie o godz. 11.00, na placu przed bazyliką, pod przewodnictwem Metropolity Warmińskiego Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego. Po niej odbędzie się procesja eucharystyczna wokół placu.
- W dniu dzisiejszym, prezentacje organowe, ze względu na trwające uroczystości odpustowe, odbędą się tylko, tuż po zakończeniu procesji, oraz o godz. 15 i 16.00.
- Nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszej Maryi Panny, w naszej bazylice są odprawiane o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.
- W czwartek, 4 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte w bazylice będą odprawione według porządku niedzielnego. Po Mszy Św. o godz. 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy parafian, by tradycyjnie przygotowali poszczególne ołtarze. Zachęcamy do czynnego włączenia się w procesję. Prezentacje organowe w tym dniu przewidziane są o godz. 10.00, 13.00 i 16.00.
- Najbliższy piątek jest pierwszym w miesiącu. Przed południem, udamy się z Komunią Św. do chorych i starszych parafian. Gorąco zachęcamy do pierwszopiątkowej spowiedzi i Komunii Św.
- W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Św. o godz. 11.00 odbędzie się Procesja Eucharystyczna wokół placu przed bazyliką. Serdecznie zapraszamy do udziału asystę procesyjną i wszystkich wiernych.
- W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypadają: w poniedziałek, 1 czerwca, Uroczystość Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, Patronki Kościoła; w środę, 3 czerwca, wspomnienie Świętych Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek, 4 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało); w piątek, 5 czerwca, wspomnienie Świętego Bonifacego, biskupa i męczennika.
