* Jeszcze tylko dziś i jutro można dostarczać dary na Ukrainę. Do pawilonu w krużgankach prosimy przynosić: krzyże, obrazy, obrazki i różańce, płyny i proszki do prania, środki do czyszczenia łazienek i kuchni oraz ich dezynfekcji, środki higieniczne dla dzieci, kobiet i mężczyzn oraz artykuły żywnościowe. Pojutrze ks. Jarosław Pełych zawiezie je i rozdzieli między potrzebujących w Łucku i okolicach. Z ks. Jarosławem można spotkać się po Mszy św. na placu przed bazyliką. Rozumie on język polski i dość dobrze mówi w naszym języku.

       * W tym tygodniu przeżywać będziemy: jutro wspomnienie św. Dominika – kapłana; pojutrze - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy – patronki Europy; w środę - święto św. Wawrzyńca – diakona i męczennika; w czwartek wspomnienie św. Klary – dziewicy; a w piątek – św. Joanny Franciszki de Chantal - zakonnicy.

       * W czwartek będziemy obchodzili uroczystość Matki Bożej Świętolipskiej i 54 rocznicę koronacji Jej cudownego obrazu. Msze święte w tym dniu o 7.00, 9.50, 12.00 i 18.00.

       * W sobotę odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie. W jego programie znajdzie się Msza św. o 18.00, modlitwa różańcowa, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i Apel Maryjny.

       * W przyszłą niedzielę o 10.30 różaniec, a o 11.00 Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych. Nocne czuwanie modlitewne rozpocznie się w tym dniu od Apelu Maryjnego o 21.00 i będzie ubogacone Mszą św. o północy.

       * W poniedziałek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Sumie odpustowej na placu przed bazyliką o 11.00 będzie przewodniczyć Biskup Pomocniczy Diecezji Łowickiej Wojciech Osial. Po Mszy św. przejdziemy w procesji wokół placu. Zapraszamy do udziału.

       * W najbliższych dniach odbędą się kolejne koncerty w ramach Świętolipskich Wieczorów Muzycznych. W piątek o 20.00 na organach grać będzie Daniel Strządała, a na obojuAlicja Matuszczyk. Natomiast w poniedziałek 15 sierpnia też o 20.00 na organach zagra nasz organista Adam Kowalski, a na trąbce Andrzej Regiec. Szczegóły znajdziemy na afiszach w przedsionku bazyliki, w krużgankach i na naszej stronie internetowej.

       * Wystawę współczesnych ikon z Akademii Ikony w Warszawie można obejrzeć w naszym muzeum do wtorku 16 sierpnia. Jest w nim także 6 ekspozycji stałych i wystawa obrazów autorstwa o. Meistera, jezuity, inspirowanych przez ikonę Matki Bożej Częstochowskiej oraz nawiązujących do historii naszego Zakonu Jezuitów. Muzeum jest czynne codziennie w godz. 9.45-17.00.

       * Polecamy kolejny numer naszego czasopisma „U stóp Świętolipskiej Matki”, „Gościa Niedzielnego”, „Idziemy”, „Jezuici – nasze wiadomości” i foldery przybliżające św. Ignacego Loyolę i nasz zakon jezuitów, wyłożone na stole pod chórem. Ofiary prosimy wrzucać do znajdującej się obok skarbony.

* Dziś, w uroczystość św. Ignacego Loyoli kończy się Jubileuszowy Rok Ignacjański, związany z 500-leciem jego nawrócenia i 400. rocznicą jego kanonizacji. Jeszcze tylko dziś można w naszej bazylice uzyskać odpust zupełny. Szczegółowe informacje na tablicy w przedsionku, w gablocie w krużgankach i na naszej stronie internetowej. Przed bocznym ołtarzem św. Ignacego jest dostępna woda św. Ignacego. Od wieków używają jej niewiasty oczekujące potomstwa. Była też i jest stosowana przeciw epidemiom.

* Po pomyślnym dostarczeniu darów na Ukrainę, które zostały przekazane: dzieciom poległych żołnierzy przebywającym w sierocińcu w Borodiance, rodzinom ze wschodniej Ukrainy, mieszkającym tymczasowo w internacie w Łucku, dzieciom z Mariupola, rodzącym matkom przebywającym w szpitalu porodowym, rannym żołnierzom w szpitalu wojskowym w Łucku oraz żołnierzom na froncie, organizujemy kolejną akcję pomocy humanitarnej dla potrzebujących w Ukrainie. Prosimy o dostarczanie takich artykułów jak: krzyże, obrazy, obrazki i różańce, płyny i proszki do prania, środki do czyszczenia łazienek i kuchni oraz ich dezynfekcji, środki higieniczne dla dzieci, kobiet i mężczyzn oraz artykuły żywnościowe. Artykuły te prosimy dostarczać do pawilonu w krużgankach do przyszłej niedzieli włącznie.

* W czwartek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, kapłana, a w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

* Najbliższy piątek jest pierwszym w miesiącu. Przed południem udamy się z Komunią św. do chorych i starszych parafian.

* W piątek o 20.00 odbędzie się kolejny koncert w ramach Świętolipskich Wieczorów Muzycznych. Na organach grać będą laureaci II Warmińskiego Konkursu Organowego: Wiktoria Ryńska i Dominik Kaczmarek, a tradycyjne pieśni liturgii wschodniej zaśpiewa kapłan grekokatolicki z Ukrainy Jarosław Pelich. Będzie on też śpiewał podczas Mszy świętych w przyszłą niedzielę, a ofiary zebrane w tym dniu na tacę zostaną przeznaczone na pomoc Ukrainie.

* W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o 11.00 odbędzie procesja eucharystyczna wokół placu. Nie będzie w tym dniu Mszy w kaplicach filialnych.

* W czwartek 11 sierpnia będziemy obchodzili uroczystość Matki Bożej Świętolipskiej i 54 rocznicę koronacji Jej cudownego obrazu. W sobotę 13 sierpnia odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie. W jego programie znajdzie się Msza św. o 18.00, modlitwa różańcowa, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i Apel Maryjny. W niedzielę 14 sierpnia o 10.30 różaniec, a o 11.00 Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych. Nocne czuwanie modlitewne rozpocznie się w tym dniu od Apelu Maryjnego o 21.00 i będzie ubogacone Mszą św. o północy.

* W poniedziałek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Sumie odpustowej na placu przed bazyliką o 11.00 będzie przewodniczyć Biskup Pomocniczy Diecezji Łowickiej Wojciech Osial. Po Mszy św. przejdziemy w procesji wokół placu. Zapraszamy do udziału.

* Polecamy kolejny numer naszego czasopisma „U stóp Świętolipskiej Matki”, „Gościa Niedzielnego”, „Idziemy”, „Jezuici – nasze wiadomości” i foldery przybliżające św. Ignacego Loyolę, duchowość ignacjańską i nasz zakon jezuitów, wyłożone na stole pod chórem. Ofiary prosimy wrzucać do znajdującej się obok skarbony.

* Po pomyślnym dostarczeniu darów na Ukrainę, które zostały przekazane: dzieciom poległych żołnierzy przebywającym w sierocińcu w Borodiance, rodzinom ze wschodniej Ukrainy, mieszkającym tymczasowo w internacie w Łucku, dzieciom z Mariupola, rodzącym matkom - przebywającym w szpitalu porodowym, rannym żołnierzom w szpitalu wojskowym w Łucku oraz żołnierzom na froncie, organizujemy kolejną akcję pomocy humanitarnej dla potrzebujących w Ukrainie. Prosimy o dostarczanie takich artykułów jak: płyny i proszki do prania, środki do czyszczenia łazienek i kuchni oraz ich dezynfekcji, środki higieniczne dla dzieci, kobiet i mężczyzn (szampony do włosów, żele pod prysznic, mydło, chusteczki, pasty i szczotki do zębów, papier toaletowy, ręczniki papierowe, płyny do mycia naczyń) oraz artykuły żywnościowe (konserwy, kasze, cukier, mąka, mleko, herbata, kawa, makaron i zupy w proszku). Artykuły te prosimy dostarczać do pawilonu w krużgankach do niedzieli 7 sierpnia włącznie.

* Jutro, w liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych, na zakończenie Mszy świętych zostaną pobłogosławieni kierowcy i pojazdy mechaniczne.

* W tym tygodniu przypadają także: jutro – święto św. Jakuba Apostoła; we wtorek - wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP; a w piątek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

* W piątek o 20.00 odbędzie się kolejny koncert w ramach Świętolipskich Wieczorów Muzycznych. Tradycyjne pieśni liturgii wschodniej zaśpiewa Ensemble QuatroVoce (Marta Wróblewska – sopran, Aleksandra Pawluczuk – alt, Paweł Pecuszok – tenor i Przemysław Kummer – bas), a na organach grać będzie Andrzej Białko. Szczegóły znajdziemy na afiszach w przedsionku bazyliki i w krużgankach. Zapraszamy do udziału.

* Jeszcze tylko do przyszłej niedzieli trwać będzie Jubileuszowy Rok Ignacjański, związany z 500-leciem nawrócenia św. Ignacego Loyoli i 400. rocznicą jego kanonizacji. Nasze Sanktuarium jest kościołem jubileuszowym, w którym można uzyskać odpust zupełny. Szczegółowe informacje na tablicy w przedsionku, w gablocie w krużgankach i na naszej stronie internetowej.

* Ukazał się kolejny numer naszego czasopisma „U stóp Świętolipskiej Matki”, w którym znajdziemy artykuły: o miejscu naszego Sanktuarium w posłudze bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, o cennych darach na 300-lecie świętolipskich organów, o artyście rzeźbiarzu Michale Lipowie, którego dzieła znajdują się w naszym Sanktuarium i o wystawie, którą można obejrzeć w Muzeum we Fromborku, prezentującej sanktuaria, cudowne wizerunki i pielgrzymki na Warmii, na którą zostały wypożyczone także eksponaty z naszego muzeum. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. rozmowę o tym, dlaczego tak trudno głosić Ewangelię młodzieży i jak to – mimo trudności – robić. A w wakacyjnym cyklu opisane są duchowe i kulinarne smaki Górnego Śląska. Natomiast w tygodniku „Idziemy” przeczytamy m.in. o wierze rodzącej się w relacjach, o starości jako powołaniu, o podróży papieża Franciszka do Kanady i o mistrzu słowa, jakim był o. Piotr Skarga. Ofiary za czasopisma wyłożone na stole pod chórem prosimy wrzucać do znajdującej się obok skarbony.

* Bardzo gorąco dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę darów na Ukrainę. Zostały one przekazane: dzieciom poległych żołnierzy przebywającym w sierocińcu w Borodiance, rodzinom ze wschodniej Ukrainy, mieszkającym tymczasowo w internacie w Łucku, dzieciom z Mariupola, rodzącym matkom - przebywającym w szpitalu porodowym, rannym żołnierzom w szpitalu wojskowym w Łucku oraz żołnierzom na froncie. Jednocześnie informujemy, że organizujemy kolejną akcję pomocy humanitarnej dla potrzebujących w Ukrainie. Prosimy o dostarczanie zwłaszcza takich artykułów jak: płyny i proszki do prania, środki do czyszczenia łazienek i kuchni oraz ich dezynfekcji, środki higieniczne dla dzieci, kobiet i mężczyzn (szampony do włosów, żele pod prysznic, mydło, chusteczki, pasty i szczotki do zębów, papier toaletowy, ręczniki papierowe, płyny do mycia naczyń) oraz artykuły żywnościowe (konserwy, kasze, cukier, mąka, mleko, herbata, kawa, makaron, zupy w proszku). Artykuły te prosimy dostarczać do pawilonu w krużgankach do niedzieli 7 sierpnia włącznie.

* W tym tygodniu przypadają: jutro - wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, w środę - bł. Czesława, kapłana; a w czwartek – św. Apolinarego, biskupa i męczennika; natomiast w piątek – święto św. Marii Magdaleny; a w sobotę - św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.

* W piątek o 20.00 odbędzie się kolejny koncert w ramach tegorocznych Świętolipskich Wieczorów Muzycznych, podczas którego zabrzmią m. in. utwory Frescobaldiego, Bacha, Poniatowskiego, Lutosławskiego i Francka. Podczas koncertu wystąpią: Aleksandra Zamojska – sopran i Arkadiusz Bialic organy. Szczegóły znajdziemy na afiszach w przedsionku bazyliki i w krużgankach. Zapraszamy do udziału.

* Do końca lipca trwa Jubileuszowy Rok Ignacjański, powiązany z 500-leciem nawrócenia św. Ignacego Loyoli i 400. rocznicą jego kanonizacji. Nasze Sanktuarium jest kościołem jubileuszowym w ciągu całego Roku Ignacjańskiego. Można w nim uzyskać odpust zupełny. Szczegółowe informacje na tablicy w przedsionku, w gablocie w krużgankach i na naszej stronie internetowej.

* Zachęcamy do nawiedzenia naszego muzeum, w którym znajdują się ekspozycje stałe: archeologia i ikonografia biblijna, z historii naszego Sanktuarium, osobisty księgozbiór św. Jana Pawła II, z dziejów jezuitów w Polsce i na świecie, dary z terenów misyjnych, jak kiedyś żyli tutejsi mieszkańcy i wystawa obrazów autorstwa o. Meistera, jezuity, inspirowanych przez ikonę Matki Bożej Częstochowskiej oraz nawiązujących do historii naszego Zakonu Jezuitów. Muzeum jest czynne codziennie w godz. 9.45-17.00.

* Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stole pod chórem. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in. o tym, skąd się wziął zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o godz. 21.00 i o posłudze diakonów stałych, którzy przed dwoma tygodniami przeżywali w Świętej Lipce swe doroczne rekolekcje. Natomiast w najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” znajdziemy m.in. odpowiedź na pytanie, jak dobrze przeżyć Mszę św. Ofiary na czasopisma prosimy wrzucać do znajdującej obok skarbony.

* W tym tygodniu przypadają: jutro – święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy; we wtorek - wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, Patrona Archidiecezji Warmińskiej; w środę - świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w piątek - św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; a w sobotę - Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

* Zachęcamy do udziału w lipcowym Nabożeństwie Fatimskim, które rozpocznie się w środę nabożeństwem do Matki Bożej o 17.45 i Mszą św. o 18.00. Po niej modlitwa różańcowa, litania do Matki Bożej, procesja w krużgankach i Apel Maryjny.

* W piątek o 20.00 odbędzie się trzeci już koncert w ramach tegorocznych Świętolipskich Wieczorów Muzycznych, podczas którego zabrzmią m. in. utwory Schuberta, Grzeszczaka i Eweliny Zawiślak. Na organach grać będą Agnieszka i Jarosław Tarnawscy, na szpinecie - Ewa Rzetecka-Niewiadomska, a na flecie – Ewelina Zawiślak. Szczegóły znajdziemy na afiszach w przedsionku bazyliki i w krużgankach. Zapraszamy do udziału.

* Każdego 16. dnia miesiąca od maja do września odprawiamy w kaplicy p.w. św. Andrzeja Boboli w Pilcu Msze św. ku jego czci z modlitwami zanoszonymi do Boga za Jego wstawiennictwem oraz oddaniem mu czci w znaku jego relikwii. Najbliższa odbędzie się w sobotę o 19.00. Zapraszamy do licznego udziału.

* Do końca lipca trwa Jubileuszowy Rok Ignacjański, powiązany z 500-leciem nawrócenia św. Ignacego Loyoli i 400. rocznicą jego kanonizacji. Nasze Sanktuarium jest kościołem jubileuszowym w ciągu całego Roku Ignacjańskiego. Można w nim uzyskać odpust zupełny. Szczegółowe informacje na tablicy w przedsionku, w gablocie w krużgankach i na naszej stronie internetowej.

* Sakrament małżeństwa pragną przyjąć Ewa Żełobowska – wdowa i Janusz Piotr Kopczyński – wdowiec, zamieszkali w Pieckowie, parafia tutejsza. Zapowiedź 2.

* Zachęcamy do nawiedzenia naszego muzeum, w którym znajdują się ekspozycje stałe: archeologia i ikonografia biblijna, z historii naszego Sanktuarium, osobisty księgozbiór św. Jana Pawła II, z dziejów jezuitów w Polsce i na świecie, dary z terenów misyjnych, jak kiedyś żyli tutejsi mieszkańcy i wystawa obrazów autorstwa o. Meistera, jezuity, inspirowanych przez ikonę Matki Bożej Częstochowskiej oraz nawiązujących do historii naszego Zakonu Jezuitów. Muzeum jest czynne codziennie w godz. 9.45-17.00.

* Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stole pod chórem. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy kolejną płytę z Biblią Audio, a w niej cztery Księgi Starego Testamentu – dwie Księgi Królewskie i dwie Księgi Kronik. Ofiary na czasopisma prosimy wrzucać do znajdującej obok skarbony.

           * Od wczoraj do przyszłej niedzieli czynna jest w naszym muzeum wystawa ikon przygotowana przez grupę ikonopisów Agathos. Znajdują się w nim także ekspozycje stałe: archeologia i ikonografia biblijna, z historii naszego Sanktuarium, osobisty księgozbiór św. Jana Pawła II, z dziejów jezuitów w Polsce i na świecie, dary z terenów misyjnych, jak kiedyś żyli tutejsi mieszkańcy i wystawa obrazów autorstwa o. Meistera, jezuity, inspirowanych przez ikonę Matki Bożej Częstochowskiej oraz nawiązujących do historii naszego Zakonu Jezuitów. Muzeum jest czynne codziennie w godz. 9.45-17.00.

           * W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w środę – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; a w piątek św. Jana z Dukli, kapłana.

           * W piątek o 20.00 odbędzie się kolejny koncert w ramach tegorocznych Świętolipskich Wieczorów Muzycznych. Na organach grać będzie Marek Toporowski, a na skrzypcach Robert Bachara. Szczegóły znajdziemy na afiszach w przedsionku bazyliki i w krużgankach. Zapraszamy do udziału.

           * Zachęcamy do udziału w lipcowym Nabożeństwie Fatimskim, które rozpocznie się w środę 13 lipca Mszą św. o 18.00. Po niej modlitwa różańcowa, litania do Matki Bożej, procesja w krużgankach i Apel Maryjny.

           * Każdego 16. dnia miesiąca od maja do września odprawiamy w kaplicy p.w. św. Andrzeja Boboli w Pilcu Msze św. ku jego czci z modlitwami zanoszonymi do Boga za Jego wstawiennictwem oraz oddaniem mu czci w znaku jego relikwii. Najbliższa odbędzie się w sobotę 16 lipca o 19.00. Zapraszamy do licznego udziału.

           * Do końca lipca trwa Jubileuszowy Rok Ignacjański, powiązany z 500-leciem nawrócenia św. Ignacego Loyoli i 400. rocznicą jego kanonizacji. Nasze Sanktuarium jest kościołem jubileuszowym w ciągu całego Roku Ignacjańskiego. Można w nim uzyskać odpust zupełny. Szczegółowe informacje na tablicy w przedsionku, w gablocie w krużgankach i na naszej stronie internetowej.

           * Sakrament małżeństwa pragną przyjąć Ewa Żełobowska – wdowa i Janusz Piotr Kopczyński – wdowiec, zamieszkali w Pieckowie, parafia tutejsza. Zapowiedź 1.

           * Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stole pod chórem. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” poruszono temat bliski wielu z nas: wątpliwości w wierze – co robić, kiedy się pojawiają. Natomiast w tygodniku „Idziemy” przeczytamy m.in. o bł. Marii Teresie Ledóchowskiej i św. Janie z Dukli, których liturgiczne wspomnienia przypadają w tym tygodniu. Ofiary na czasopisma prosimy wrzucać do znajdującej obok skarbony.

* Przedłużamy o tydzień kolejną akcję pomocy dla Ukrainy, którą dostarczymy do Łucka, do którego przyjeżdża i przez który przejeżdża wiele osób uciekających przed wojną. Im wszystkim oraz ukraińskim żołnierzom potrzebne są: żywność, środki opatrunkowe, lekarstwa, płyny i proszki do prania oraz mycia naczyń, środki do czyszczenia łazienek i kuchni oraz ich dezynfekcji, środki higieniczne, artykuły toaletowe dla dzieci, kobiet i mężczyzn, ręczniki papierowe, pieluchy dla dzieci, odżywki, kasze i mleko modyfikowane dla dzieci i niemowląt. Artykuły te prosimy dostarczać do pawilonu w krużgankach do przyszłej niedzieli włącznie.

* Pojutrze, we wtorek o 19.00 w sali Domu Pielgrzyma odbędzie się ostatnie przedwakacyjne spotkanie kręgu biblijnego, podczas którego na podstawie wybranych fragmentów z trzech ostatnich rozdziałów Ewangelii św. Mateusza będziemy rozważać spotkania ze zmartwychwstałym Jezusem.

* We wtorek przypada wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; a w środę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary zebrane na tacę w tym dniu zostaną przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

* Najbliższy piątek jest pierwszym w miesiącu. Przed południem udamy się z Komunią św. do starszych i chorych parafian.

* W ramach rekolekcji dla diakonów stałych, które w tym tygodniu odbędą się w naszym Sanktuarium, Mszę św. w najbliższy piątek o 12.00 odprawi Metropolita Warmiński abp Józef Górzyński. Zachęcamy do udziału w niej.

* Także w najbliższy piątek o 20.00 rozpoczną się tegoroczne Świętolipskie Wieczory Muzyczne. Podczas pierwszego koncertu pojawią się utwory Haendla, Mozarta i Haydna. Na organach grać będzie Adam Tański, na skrzypcach Kornelia Grądzka i Karolina Gutkowska, na altówce Agnieszka Podłucka, a na wiolonczeli Dobrawa Czochor. Zapraszamy do udziału.

* W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o 11.00 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół placu przed bazyliką. Serdecznie zapraszamy do udziału asystę procesyjną i wszystkich wiernych. Nie będzie w ty dniu Mszy w kaplicach filialnych.

* W powiązaniu z 500-leciem nawrócenia św. Ignacego Loyoli i 400. rocznicą jego kanonizacji trwa Jubileuszowy Rok Ignacjański. Nasze Sanktuarium jest kościołem jubileuszowym w ciągu całego Roku Ignacjańskiego. Można w nim uzyskać odpust zupełny. Szczegółowe informacje na tablicy w przedsionku, w gablocie w krużgankach i na naszej stronie internetowej.

* Zapraszamy do nawiedzenia naszego muzeum, które do końca września jest czynne codziennie w godz. 9.45-17.00.

* Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stole pod chórem. Ofiary na czasopisma prosimy wrzucać do znajdującej obok skarbony.

* Organizujemy kolejną akcję pomocy dla Ukrainy, którą tym razem dostarczymy do Łucka, do którego przyjeżdża i przez który przejeżdża bardzo wiele osób uciekających przed wojną. Im wszystkim oraz ukraińskim żołnierzom potrzebne są: żywność, środki opatrunkowe, lekarstwa, płyny i proszki do prania oraz mycia naczyń, środki do czyszczenia łazienek i kuchni oraz ich dezynfekcji, środki higieniczne, artykuły toaletowe dla dzieci, kobiet i mężczyzn, ręczniki papierowe, pieluchy dla dzieci, odżywki, kasze i mleko modyfikowane dla dzieci i niemowląt. Artykuły te prosimy dostarczać do pawilonu w krużgankach do przyszłej niedzieli włącznie.

* Pojutrze, we wtorek, zostaną przywiezione do naszej bazyliki relikwie bł. Stefana kardynała Wyszyńskiego. Będą one obecne od Mszy św. o 12.00 do Mszy św. o 18.00 włącznie. Na zakończenie tych Mszy odmówimy litanię do błogosławionego Prymasa. Niech nasz liczny udział w tych Mszach i na modlitwie indywidualnej po południu będzie z naszej strony wyrazem wdzięczności za to, że był on głównym koronatorem obrazu Matki Bożej Świętolipskiej. Niech będzie to także czas naszej modlitwy za jego przyczyną we wszystkich sprawach naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce oraz w naszych własnych intencjach. Po Mszy św. o 18.00 relikwie zostaną przewiezione do Szczytna.

* Także we wtorek o 19.00 w sali Domu Pielgrzyma odbędzie się kolejne spotkanie kręgu biblijnego, podczas którego na podstawie rozdziału 27 Ewangelii św. Mateusza będziemy rozważać wyszydzenie Jezusa, Jego ostatnie chwile i śmierć na krzyżu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

* W tym tygodniu przypadają uroczystości: w czwartek - Narodzenia św. Jana Chrzciciela; a w piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa; natomiast w sobotę - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

* Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30.

* W powiązaniu z 500-leciem nawrócenia św. Ignacego Loyoli i 400. rocznicą jego kanonizacji trwa Jubileuszowy Rok Ignacjański. Nasze Sanktuarium jest kościołem jubileuszowym w ciągu całego Roku Ignacjańskiego. Można w nim uzyskać odpust zupełny. Szczegółowe informacje na tablicy w przedsionku, w gablocie w krużgankach i na naszej stronie internetowej.

* Zapraszamy do nawiedzenia naszego muzeum, które do końca września jest czynne codziennie w godz. 9.45-17.00.

* Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stole pod chórem. Ofiary na czasopisma prosimy wrzucać do znajdującej obok skarbony.

* Organizujemy kolejną akcję pomocy dla Ukrainy, którą tym razem dostarczymy do Łucka, do którego przyjeżdża i przez który przejeżdża bardzo wiele osób uciekających przed wojną. Im wszystkim oraz ukraińskim żołnierzom potrzebne są: żywność, środki opatrunkowe, lekarstwa, płyny i proszki do prania oraz mycia naczyń, środki do czyszczenia łazienek i kuchni oraz ich dezynfekcji, środki higieniczne, artykuły toaletowe dla dzieci, kobiet i mężczyzn, ręczniki papierowe, pieluchy dla dzieci, odżywki, kasze i mleko modyfikowane dla dzieci i niemowląt. Artykuły te prosimy dostarczać do pawilonu w krużgankach do niedzieli 26 czerwca włącznie.

         * Jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Msza św. odpustowa w Parafii św. Brata Alberta w Kętrzynie zostanie odprawiona o 18.00.

         * We wtorek zostaną przywiezione do naszej bazyliki relikwie cząstkowe bł. Stefana kardynała Wyszyńskiego. Będą one obecne od Mszy św. o 12.00 do Mszy św. o 18.00 włącznie. Na zakończenie tych Mszy odmówimy litanię do błogosławionego Prymasa. Niech nasz liczny udział w tych Mszach i na modlitwie indywidualnej po południu będzie z naszej strony wyrazem wdzięczności za to, że był on głównym koronatorem obrazu Matki Bożej Świętolipskiej. Niech będzie to także czas naszej modlitwy za jego przyczyną we wszystkich sprawach naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce oraz naszych własnych intencjach. Po Mszy św. o 18.00 relikwie zostaną przewiezione do Szczytna.

         * Także we wtorek o 19.00 w sali Domu Pielgrzyma odbędzie się kolejne spotkanie kręgu biblijnego, podczas którego na podstawie rozdziału 27 Ewangelii św. Mateusza będziemy rozważać wyszydzenie Jezusa, Jego ostatnie chwile i śmierć na krzyżu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

         * Trwa miesiąc czerwiec, podczas którego w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30 odprawiane są Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

         * W powiązaniu z 500-leciem nawrócenia św. Ignacego Loyoli i 400. rocznicą jego kanonizacji trwa Jubileuszowy Rok Ignacjański. Nasze Sanktuarium jest kościołem jubileuszowym w ciągu całego Roku Ignacjańskiego. Można w nim uzyskać odpust zupełny. Szczegółowe informacje na tablicy w przedsionku, w gablocie w krużgankach i na naszej stronie internetowej.

         * Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stole pod chórem. Znajdziemy tam m.in. praktyczne poradniki dla rodziców: „Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności”, „Dzieci w wirtualnej sieci” i „Nastolatki w wirtualnym tunelu”. Do tych zagadnień nawiązuje także najnowszy numer tygodnika „Idziemy”. Ofiary na czasopisma prosimy wrzucać do znajdującej obok skarbony.

Dziś po wszystkich Mszach świętych odbędzie się na placu przed bazyliką zbiórka do puszek dla Adrianny Stańczyk na operację ręki.

* Serdecznie zachęcamy do udziału w jutrzejszym Nabożeństwie Fatimskim. W jego programie znajdzie się nabożeństwo czerwcowe o 17.30, Msza św. o 18.00, modlitwa różańcowa, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej w krużgankach i Apel Maryjny.

* Najbliższe spotkanie kręgu biblijnego, podczas którego na podstawie wybranych fragmentów z rozdziałów 26 i 27 Ewangelii św. Mateusza będziemy rozważać postawę Judasza, Piłata i rzymskich żołnierzy podczas męki Jezusa, odbędzie się w Domu Pielgrzyma we wtorek o 19.00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

* W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte w bazylice będą odprawione według porządku niedzielnego. Po Mszy o 11.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Prosimy parafian, by tradycyjnie przygotowali poszczególne ołtarze. Zachęcamy do czynnego włączenia się w procesję. W tym dniu nie będzie Mszy w kaplicach filialnych. Prezentacja organowa przewidziana na 12.30 rozpocznie się po zakończeniu procesji. Pozostałe prezentacje organowe jak w niedziele.

* W kalendarzu liturgicznym wspominamy: jutro św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła; we wtorek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w piątek – św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

* We wtorek 21 czerwca przybędą do naszej bazyliki relikwie cząstkowe bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Niech nasz liczny udział w tym dniu w Mszach o 12.00 i 18.00 będzie z naszej strony nie tylko wyrazem wdzięczności za to, że był on głównym koronatorem obrazu Matki Bożej Świętolipskiej, ale także czasem naszej modlitwy za jego przyczyną we wszystkich sprawach naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce.

* Trwa miesiąc czerwiec, podczas którego w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 16.30 odprawiane są Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

* W powiązaniu z 500-leciem nawrócenia św. Ignacego Loyoli i 400. rocznicą jego kanonizacji trwa Jubileuszowy Rok Ignacjański. Nasze Sanktuarium jest kościołem jubileuszowym w ciągu całego Roku Ignacjańskiego. Można w nim uzyskać odpust zupełny. Szczegółowe informacje na tablicy w przedsionku, w gablocie w krużgankach i na naszej stronie internetowej.

* Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć Magdalena Bukowińska z Lembruka - parafia tutejsza i Krzysztof Kanty z Biłgoraja; zapowiedź 2.

* Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stole pod chórem. Znajdziemy tam m.in. praktyczne poradniki dla rodziców: „Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności”, „Dzieci w wirtualnej sieci” i „Nastolatki w wirtualnym tunelu”. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy szczególnie rozmowę o wartościach chrześcijańskich, których należy bronić w Unii Europejskiej i rozmowę o perspektywach wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata Jana Pawła II oraz dodatek „Gość extra” zatytułowany „Wielki cud”. Ofiary na czasopisma prosimy wrzucać do znajdującej obok skarbony.

Informacje dla turystów, pielgrzymów i parafian

Godziny otwarcia, Msze, prezentacje organów, spowiedź, sprzedaż dewocjonaliów i pamiątek, muzeum, kawiarenka, kancelaria parafialna

 

  maj - wrzesień kwiecień i październik listopad - marzec
Otwarte 6:30 - 20:00 6:30 - 18:00 listopad 6:30 - 18:00,
grudzień-marzec 9:30 - 15:30

Msze

niedziele i święta

7:00, 9:00, 11:00, 14:00, 17:00 7:00, 9:00, 11:00, 14:00, 17:00 7:00, 9:00, 11:00, 14:00, 17:00

Msze

dni powszednie

7:00, 9:50, 12:00, 18:00 7:00, 17:00 12:00, 17:00

prezentacje organowe

niedziele i święta

10:00, 12:30, 13:30, 15:00, 16:00
jeśli są grupy przynajmniej kilkunastoosobowe
10:00, 12:30, 13:30, 15:00
jeśli są grupy przynajmniej kilkunastoosobowe
10:00, 12:00, 15:00
jeśli są grupy przynajmniej kilkunastoosobowe

prezentacje organowe

soboty i dni powszednie

9:30, 10:30, 11:30, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00
jeśli są grupy przynajmniej kilkunastoosobowe.
10:00, 12:00, 14:00
jeśli są grupy przynajmniej kilkunastoosobowe
w soboty: 10:00, 14:00
jeśli są grupy przynajmniej kilkunastoosobowe

prezentacje organowe

UWAGI dni powszednie

Prezentacje odbywają się, jeśli są obecne grupy przynajmniej kilkunastoosobowe.

W soboty od 16:00 prezentacje mogą być odwołane, jeżeli w bazylice ma miejsce ślub.

  Pn-Pt po uprzednim uzgodnieniu
tel.: 518 104 420

spowiedź

niedziele i święta

6.45-7.30; 8.45-9.30; 10.45-11.30; 13.45-14.30; 16.45-17.30

6.45-7.30; 8.45-9.30; 10.45-11.30; 13.45-14.30; 16.45-17.30

6.45-7.30; 8.45-9.30; 10.45-11.30; 13.45-14.30; 16.45-17.30

spowiedź

dni powszednie

6:45-7:30; 9:45-12:30; 17:30-18:30 10:00 - 12:00; 15:00 - 17:30 10.00-12.00; 16.45-17.30

sprzedaż dewocjonaliów i pamiątek

niedziele i święta

10:00 - 17:00

tel. 518 609 662

10:00 - 15:30

tel. 518 609 662

10:00 - 15:30

tel. 518 609 662

sprzedaż dewocjonaliów i pamiątek

dni powszednie

9:00 - 17:00

tel. 518 609 662

9.30 – 17.00

tel. 518 609 662

9.30 – 15.00

tel. 518 609 662

muzeum

niedziele i święta

9:45-17:00 10:00–16:00 otwierane na prośbę nawiedzających Sanktuarium

muzeum

dni powszednie

9:45-17:00

soboty 10:00–16:00,

pozostałe dni: na prośbę

otwierane na prośbę nawiedzających Sanktuarium

kawiarenka

9:00-17:00 (lipiec-sierpień 9:00-20:00) 9:00-15:00 nieczynna

kancelaria parafialna

piątek 13:30 - 17:30
sobota 14:30 - 16:00
W innych terminach tel. 608 33 00 37

sobota 14.30-16.30
W innych terminach tel.: 608 33 00 37.

środa 14.30-16.30.
W innych terminach tel.: 608 33 00 37.

Kontakt

Sanktuarium Matki Bożej
Św. Lipka 29
11-440 Reszel

tel.: 512 730 375
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Nawiedzenia NMP

Św. Lipka 29
11-440 Reszel

tel.: 89-755-35-12 (czynny w godzinach pracy kancelarii parafialnej)

O sanktuarium

Święta Lipka - to sławne Sanktuarium Maryjne, którego kustoszami od kilku już wieków są ojcowie i bracia jezuici, leży na północnym krańcu Polski, w odległości około 70 kilometrów na północny wschód od Olsztyna i 6 kilometrów na wschód od Reszla oraz 14 km na południowy zachód od Kętrzyna. Początki Sanktuarium Maryjnego sięgają XIV w.

Szukaj na stronie

© Święta Lipka - Sanktuarium Maryjne o. Jezuici 2022
Wykonanie: Solmedia.pl